Francis Bacon nieznany w Funduszu Bancaja Walencji

Kulturalne centrum usług około pięćdziesięciu obrazów artysty, który, rzekomo, nie umiał rysować.

Francis Bacon
Czwartym piętrze Centrum Kultury Bancaja Walencji jest od tego czwartku, pełna obrazów Francisa Bacona, artysty, który urodził się w Dublinie w 1909, zmarł w Madrycie w 1992 roku, że, rzekomo, nie umiał rysować. Prace, w których artysta wykorzystuje ołówek, wosk i kolaż, odzwierciedlają jego dwie wielkie obsesje, pole papieża Innocentego X Velazqueza i crucifixiones. U nich są autoportrety i zdjęcia, które zrobił jeden z jej kochanków.
W wywiadzie brytyjski dziennikarz i krytyk David Sylvester, w latach sześćdziesiątych, Bacon twierdził, że nie popełnił rysunki lub szkice przygotowawcze do jego obrazów. Interpretacja błędne tych słów jest extendiese legenda —”anomalia historiográfica” – mówi kurator wystawy Fernando Castro— że Bacon tego nie wiedział.W pięćdziesięciu wisiały rysunki na czarnym tle w Centrum kultury ” Bancaja obalają ten mit. I, jak się okazuje, nie „materiał do szkolenia, ale sprawy same w sobie, a niektóre z nich to prawdziwe arcydzieła” – powiedział Castro.

Utwory, które znalazły się ostatnio w Kręgu Sztuk Pięknych w Madrycie, należące do funduszu ponad 600 utworów, które Bacon dał dziennikarza amerykańskiej i włoskiej Chrześcijanin Lovatelli Ravarino, który był jej przyjacielem i kochankiem. Dzieła wyszły na światło dzienne w latach dziewięćdziesiątych i zostały natychmiast zamknięte są w sporze.W końcu lat 40-tych, w Rzymie, Boczek odkrył, portret papieża Innocentego X Velazqueza namalował około 1650. Irlandzki artysta nie odważył się wejść w okno, opublikowanych w Galerii Doria Pamphili, ale wziął kartkę i pracował kompulsywnie o tej obrazu w ciągu najbliższych dziesięcioleci.Na wielu rysunkach Bacona do taty Иннокентию X ma otwarte usta i wydaje się, krzyczeć ze wszystkich sił. Artysta – wspomina Castro, powiedział, że starał się „narysować krzyk, jak Moneta napisał zachody słońca”.

Zdjęcia i pamiątki

stare zdjęcia
Niechęć Bacon zobaczyć obraz Velazqueza nie jest odosobniony przypadek. Artysty „nie lubił rysować martwych, lub ludzie, którzy” nie wiedział. „Ale i nie chciał walczyć z tymi, których znał, w roku wyczerpującej kontroli” – powiedział Castro. Jak modelki, preferencje, zdjęcia, pocztówki i pamiątki.
Bacon mieszkał w Londynie, spędził wiele dni w Monte Carlo grać w ruletkę założona w Rzymie, Bolonii i Madryt, wypił, jak kozak, i miał w zwyczaju malować rano pod ciężarem kaca. Ale nie przestał być irlandzki. Wpływ edukacji katolickiej wyraziła swoje zainteresowanie na tematy religijne, w którym omówiono podejście do desacralizado. Ich crucifixiones, na przykład, „mężczyźni łysi i grube”.Kiedy Ravarino opublikował, że było 600 rysunki Boczek, spadkobiercy artysty, stwierdził, że były fałszywe i oskarżył dziennikarza, je produkuje. Proces karny został uruchomiony w 1997 roku i zakończyła się w 2004 roku. Włoski sąd doszedł do wniosku, że część prac była, z pewnością, Boczek, bo jego podpis został authenticated post Office Protocol, wyjaśnił, w Walencji Umberto Guerini, adwokat Ravarino i prezydent Francis Bacon Collection, organizacji, która zarządza rysunków i kontynuuje zbieranie dowodów na autorstwo.

Rysunki zostały wystawione po raz pierwszy w 2009 roku, w równoległym spotkaniu na Biennale w Wenecji.