Mural-sztuka czy wandalizm?

Murale na ulicach miasta lub pałace, publiczne lub prywatne, nie zawsze łączy zbrodni zanieczyszczenia: jeśli praca artysta może zrobić sparse fakt.Murale: co to jest?Mural-jest to rysunek, bardziej lub mniej duży, czarno-biały lub kolorowy, wykonany na fasadzie budynku lub na drodze poprzez wykorzystanie różnych metod, wśród których mural. Główna cecha związana jest z tym, że nie trzeba pracować na zakupionych materiałów: każde miejsce, każdy budynek, most lub drogi potencjalnie może być płótno, aby wypełnić, na którym utworzyć własny interes. Nie określa koniecznie z graffiti, który zwykle zawiera napis, a następnie przetwarzane i kolorowe: malarstwa, w zasadzie, to obrazy na murze.

mural
Kiedy mówimy o malarstwie, mural tym nie mniej, należy, oczywiście, zrobić jedno uściślenie. Po określeniu w rzeczywistości, co masz na myśli dla murale należy zrozumieć, jeśli to zadanie można sformułować w ramach artystycznego lub uszkodzenia mienia, publicznych lub prywatnych, stając się w ten sposób prawdziwy akt wandalizmu jest świadomy. Jest przecież istotna różnica, nawet intuicyjnie, między obsceniczne rysunki lub wyznanie miłości z sercem napisane kredą, a następnie kolor z formy nie są dobrze zdefiniowane na chodniku, i trudne malarstwa, bardziej podatne, niż kilka metrów kwadratowych, kolorowy, pod mostem, być może, z wyraźnym komunikatem, społecznej, obywatelskiej lub politycznej.W ten sposób, to znaleźć granicę między artystycznej pracy, a ja wolę człowieka, i próg między legalności i ważności swoich działań i jakichkolwiek naruszeń prawa, w tym karnej, – które mogą być wykonane. Pytania, zatem są: mural są dziełami sztuki? I, co najważniejsze, są zgodne z prawem?Mural: dyscypliny i zasad orzecznictwa

W naszym prawie nie ma konkretnego normatywnego lub kwalifikacji prac wykonanych z mural lub graffiti, które, pozwól mi powiedzieć, z cetezza, jeśli znajdowały się mural sztuka czy wandalizm. To dlatego, że, w zasadzie, istnieje jedno podstawowe pytanie nie jest banalna: rysunki i dzieła, utworzone za pomocą malowania ścian mogą być wykonywane na budynek, który może być publiczny lub prywatny (maksymalnie, nie chcieli). Problem zatem polega na tym, że w obu przypadkach jest to coś zmienić – budynek lub drogę – mienia, wolnym obywatelem lub organizacją. Niezależnie od tego, co można rozpoznać w operze, który wyraźnie przywiązany do subiektywne postrzeganie sztuki w ogóle – i mural w szczególności – to jest oczywiste, jak z prawnego mual punktu widzenia nie może być przewidziane rozporządzenia raz, aby uniknąć, że na powierzchni muru lub drogi i mosty reklamy staje się (zazwyczaj w nocy) płótno jest dostępna dla każdego, kto ma ambicje artysty. Ambicji artystycznych, co, spójrzmy prawdzie w oczy, często mogą być bardziej lub mniej uzasadnione.Nasz kodeks karny przewiduje, że w przypadku tworzenia mural może zrobić przestępstwem szkody i zanieczyszczenia rzeczy innych ludzi, co może doprowadzić nawet pozbawienie wolności na termin i koszt regeneracji i oczyszczania miejsc. Należy jednak wziąć pod uwagę, że, jak zobaczymy, rolę ze względu na nie karać z najwyższą sparse.

Współczesny mural

Ważne jest, aby pamiętać, jak również orzecznictwo i zakłócenie porządku różni się od przestępstwa uszkodzenia, co innych ludzi, tak jak zanieczyszczenia, produkuje zmiana tylko tymczasowa i płytka rzecz, która następnie może z łatwością być znajduje się w pierwotny wygląd, nie sprawdzić, jak w przestępstwo, uszkodzenie, zmniejszenie wartości rzeczy lub ograniczenia jego użytkowania. W przeciwnym razie, ściana może być nawet ozdobione po utworzeniu malarstwa.Zdaniem sędziów odwoławczy do wyroku w popełnienia przestępstwa imbrattametto nie należy koniecznie sprawdzić, w naturze artystycznej, czym zwrócił – lub, przynajmniej, nie tylko – jak zrozumieć, jeśli wartość dzieła i sposoby tworzenia, mogą sprawić, że czuć to, popełnione, jak jelita cienkiego. Oczywiście, to nie oznacza, że można myśleć, dla tych, którzy rozpoczęciem malowania na każdej ścianie, i aby uniknąć skutków prawnych. I dyskryminacji leży wszystko, w rzeczywistości, w naturze, rysowanie i konkretnych okoliczności sprawy: w te założenia, dla sędziów, można zastosować tzw. specjalny sparse fakt, wynikające z faktu, że praca jest, na przykład, na ścianie, że był już wcześniej wysmarowane od innych, z oczywistymi celami zagospodarowania, i w ten sposób mural przestępstwo może być uznana za szczególną sparse, jeśli pod profil czasowniki modalne postępowania, co do pożądanego efektu.